LOVIISA-PORVOO REIS – LOGI 2022 – 2.päev

Eelmise õhtu saun andis kohalikelt purjetajatelt soovituse külastada ilusat loodussadamat Bockhamn. Enne teele asumist otsustasime kohalikus signatuur-kohvikus hommikust süüa. Tuhannen Tuskan kohvik asub puitmajade vahelises siseaias ja täidab oma muinasjutulisusega iga inimese muumioruunistuse. Vaid mõnikümmend minutit peale avamist olid kõik õuelauad juba klientidega täidetud. Menüü oli küll minimalistlik, pakkudes vaid 3-4 põhilist toiduvalikut, kuid täitis kuhjaga kõik ootused. Lisaks oli võimalik tellida otse-ahjust saiakesi, teed ja kohvi. Kõik pakutav viis keele alla!

https://www.facebook.com/KahvilaLoviisassa

Peale sööki tegime uudishimust veel väikese jalutuskäigu majade vahelt nõlvast üles. Kõrgendikul oli endine rannakaitsepatarei ja kohe kõrval lastele mänguväljak, mis päris populaarseks osutus. Hiljem suundusime paatide juurde tagasi, tankisime ning asusime teele järgmisesse sadamasse!

BYÖN – Bockhamni sadam

Sõit Loviisast Bockhamni oli kõigest 18 miili. Jõudsime täpselt õigel ajal, et hõivata sadama viimased kohad. Soovitus oleks hooaja tipus arvesse võtta, et soodsaim aeg uues sadamas ööbimiskoht saada on enne kella nelja-viit. Kaldale jõudes rääkisime juttu sadamakaaslastega, kes kohalikule grill-lõkkeasemele juba tule alla olid teinud. Lõunat valmistasime hiljem sealsamas. Loodussadamates ööbides peab olema valmis selleks, et võib puududa kaldavool. Erandiks pole ka see sadam. Sadama võimalused on täpsemalt märgitud kaardil.

https://uuvi.fi/wp-content/uploads/2020/12/sve_bockhamn_nettikartta_201201.jpg

Õhtul sai täis pumbatud SUP-lauad. Nendega vaatasime üle ka vastaskaldas oleva sadamaosa, mida võib samuti soojalt soovitada, ja avastasime ülejäänud saart.Ilmaga meil üldiselt vedas, kogu päev oli vahelduva pilvisusega ja enamasti päikseline. Vaid ööseks ennustati meile kerget vihma ja äikest, mida ka läbi une kuulda võis. Paadis jäime siiski kuivaks.